Mardin Gümüş Hakkında

Tarih ve kültürel açıdan birçok önemli değere sahip olan Mardin, aynı zamanda sanat açısından da ülkemizin ve dünyanın önemli yerlerinden biridir. Geçmişten günümüze uzanan gümüş üretimi Mardin’de büyük bir özen ve bilgelik ile devam etmekte. Çok eski zamanlara dayanan gümüş sanatına sımsıkı satılan Mardin atölyeleri bu konuda oldukça engin bilgilere sahip oldukları gibi günümüzde bu eski işçilik tecrübesini daha devam ettirmektedirler. Böylelikle en kaliteli gümüş takıların ortaya çıkmasını sağlamaktalar.

Mardin gümüş hakkında engin bilgilere sahip olduğu gibi bu bilgileri kullanmada ve dünyanın her bir yarına ihraç etmede de başarılıdır. Özel taşlar ve özel gümüş işleme sanatı ile mükemmel takıların ortaya çıkması sağlanmaktadır. Gümüş yüzük, kolye, küpe, bileklik, şahmeran ve daha birçok konsepte ürünler özenle üretilmektedir. Son yıllarda yapılan pazarlamalar ve reklamlar ile de Mardin gümüş hakkında insanların daha çok bilgiye sahip olmaları sağlanmış ve bu sayede bu sanatın daha yakından takip edilmesi ile günümüzde oldukça büyük ilgi görmektedir.

Özellikle Telkari sanatı çok yüksek tecrübe ile devam ettirilmektedir. Yapılan ürünler yüksek kalitede olduğu gibi mükemmel tasarımlara da sahip olduğu için büyük ilgi görmektedir. Mardin gümüş ürünleri her ile gönderilmektedir. Ancak Mardin’e olan ziyaretlerinizde bu gümüş sanatını yerinde görmeniz ve ilk elden almanız büyük bir fark oluşturacaktır. Günümüzün en kaliteli gümüş işçiliğinin merkezi olan Mardin, her geçen gün bu ününü artırarak yoluna devam etmektedir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR